Glagolski oblici 6. razred

Uz pomoć čudnovatog kotača učenici na satu ponavljanja i pripreme za provjeru mogu ponoviti gradivo o svim glagolskim oblicima.

Igra se može primijeniti na uvodnom dijelu sata ponavljanja ili tijekom sata ponavljanja. Učenik uz pomoć igre razlikuje morfološke kategorije kojima se uspostavljaju veze među riječima: rod, broj, vrijeme na oglednim i čestim primjerima te prepoznaje različite glagolske oblike.

 

 

Materijal izradila učiteljica hrvatskog jezika Ivana Strupar, OŠ Eugena Kumičića


Dodaj komentar

Ocijenite sadržaj stranice:

Broj posjeta

3
Online

Subota, 25 Rujan 2021 20:39
Powered by CoalaWeb

Slanje materijala

 

Pozivaju se svi nastavnici općeobrazovnih i strukovnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se uključe u rad portala te nam pošalju svoje materijale za e-učenje, koje ćemo potom objaviti na našim stranicama.

 

Materijale šaljite na e-mail sdresu: eskola.ict4scf@gmail.com