1. vježba: TRČEĆE SVJETLO

Potrebni elementi: četiri žaruljice, vodiči, baterija, robotičko sučelje koje spajamo na računalo preko USB kabla, USB kabel, kabel za napajanje.

 

Zadatak je dobiti trčeće svjetlo. Trčeće svjetlo znači da prva žaruljica svijetli određeni period, tada se ugasi i ugašena je neko vrijeme, nakon toga se upali druga žaruljica, gori određeno vrijeme i tako u krug. U našem primjeru period u kojemu je određena žaruljica upaljena tj. ugašena je jedna sekunda.

 

 


Dodaj komentar

Ocijenite sadržaj stranice:

Broj posjeta

3
Online

Nedjelja, 29 Siječanj 2023 06:22
Powered by CoalaWeb

Slanje materijala

 

Pozivaju se svi nastavnici općeobrazovnih i strukovnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se uključe u rad portala te nam pošalju svoje materijale za e-učenje, koje ćemo potom objaviti na našim stranicama.

 

Materijale šaljite na e-mail sdresu: eskola.ict4scf@gmail.com