VOŽNJA ROBOTSKIH KOLICA

Potrebni elementi: gotova robotska kolica s 2 motora, vodiči, sučelje koje spajamo na računalo preko USB kabla, USB kabel, kabel za napajanje.

Princip rada: oba motora se pokrenu u isto vrijeme (vozilo ide prema naprijed), te vozi 2 sekunde. Nakon 2 sekunde vozilo se zaustavlja (oba motora prestanu sa radom), te čekaju 1 sekundu.

Nakon jedne sekunde samo motor 2 počne s radom na 1,5 sekundi, što znači da motor 1 stoji, a oko osi tog motora vozilo se zakreće, te zaustavlja na 1 sekundu. Nakon što se vozilo zakrene, na 2 sekunde se oba motora pokrenu, te stanu. Vozilo je u stanju mirovanja 1 sekundu nakon čega opet počne s radom samo motor 2, koji se opet pokrene na 1,5 sekundi, što znači da se vozilo opet zakreće u jednom smjeru oko osi motora 1, te nakon toga staje.

 

Program u programu RoboPro za automatsko upravljanje robotskim kolicima

 

 

 

U slijedećem filmiću pogledajte kako možete riješiti postavljeni zadatak:

 

 

 


Dodaj komentar

Comments

#1 Jan 2014-09-10 17:18
Robotika je zakon! Ovo je skroz fora, nešto slično smo radili u školi...

Ocijenite sadržaj stranice:

Broj posjeta

3
Online

Subota, 25 Rujan 2021 20:37
Powered by CoalaWeb

Slanje materijala

 

Pozivaju se svi nastavnici općeobrazovnih i strukovnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se uključe u rad portala te nam pošalju svoje materijale za e-učenje, koje ćemo potom objaviti na našim stranicama.

 

Materijale šaljite na e-mail sdresu: eskola.ict4scf@gmail.com