3D ispis

Zamislite svijet u kojem možete napraviti bilo koji predmet pritiskom tipke "PRINT".

Taj svijet je stigao, 3D pisači su među nama i obećavaju zanimljivu budućnost. Pogledajte seriju videozapisa koji vas vode kroz postupak 3D ispisa od samog početka do gotovog predmeta.U videozapisima je prikazano sve od preuzimanja potrebnih programa, njihovog postavljanja (instaliranja) na računalo, crtanja objekta koji se želi ispisati, njegove pripreme za ispis i samog postupka ispisa. Dakle, sve od nule do gotovog predmeta.

1. Sketchup - preuzimanje

2. Sketchup - postavljanje

3. Sketchup - extension

5. Repetier Host - preuzimanje

6. Repetier Host - postavljanje

7. Repetier Host - podešavanje

8. Repetier Host - priprema za ispis

9. Ispis - priprema i predgrijavanje

10. Ispis - poravnavanje

11. Ispis - 3D ispis

12. Ispis - skidanje

Materijale izradio učitelj informatike Darko Vencl, OŠ Eugena Kumičića, Slatina


Dodaj komentar

Broj posjeta

1
Online

Srijeda, 27 Rujan 2023 22:09
Powered by CoalaWeb

Slanje materijala

 

Pozivaju se svi nastavnici općeobrazovnih i strukovnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se uključe u rad portala te nam pošalju svoje materijale za e-učenje, koje ćemo potom objaviti na našim stranicama.

 

Materijale šaljite na e-mail sdresu: eskola.ict4scf@gmail.com