Vrač Zagreb

Gotovo da nema građanina Zagreba koji nije čuo legendu o lijepoj djevojci Mandi i kako je po njoj nastalo ime Zagreba.

No ima i drugih „pučkih“ priča o nastanku imena Zagreb. Jedna je od njih prilično nepoznata, ali vrlo zanimljiva.

Govori o nekom vraču, odnosno onodobnom liječniku. A može biti da je taj vrač bio neki „coprnjak“, vještac. Taj se vrač zvao Zagreb. Imao je kuću na Manduševcu, vrlo blizu zdenca koji se tu nalazi od davnih vremena. Ujutro su ljudi dolazili vraču Zagrebu da ih izliječi, a njegov je lijek bila voda s Manduševca. Zagreb bi zagrabio vodu i dao je bolesniku. Neki bi je odmah popili, a neki bi vodu nosili kući. Bila im je vrlo dobra za sve bolesti, u svakom slučaju, nije mogla štetiti. 

 

  

 

 

 

 

 


Dodaj komentar

Ocijenite sadržaj stranice:

Broj posjeta

1
Online

Petak, 12 Kolovoz 2022 18:20
Powered by CoalaWeb

Slanje materijala

 

Pozivaju se svi nastavnici općeobrazovnih i strukovnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se uključe u rad portala te nam pošalju svoje materijale za e-učenje, koje ćemo potom objaviti na našim stranicama.

 

Materijale šaljite na e-mail sdresu: eskola.ict4scf@gmail.com