Crtanje dijagrama tijeka

Dijagramom tijeka grafički prikazujemo algoritam. Za njega možemo reći da je pomoćno sredstvo koje je neovisno o programskom jeziku i računalu. Dakle, primjenjiv je za sve programske jezike, a i šire. Prednost mu je što vizualizira zadatak pa on postaje pregledniji.

 

Širom svijeta programeri i drugi inženjeri koriste se dijagramima tijeka, pa možemo reći da oni na neki način predstavljaju univerzalan jezik koji je razumljiv svima koji znaju pročitati simbole u dijagramu.

Dijagrami tijeka sastoje se od niza jednostavnih simbola, tj. oblika spojenih linijama. Linije pokazuju tijek rješavanja zadatka.

Ovdje su prikazani oblici najčešće korišteni u dijagramima tijeka.

 

 

 

Pogledajmo kako izgleda jedan OPĆENITI jednostavni dijagram tijeka.

 

 

Kako biste vidjeli korištenje dijagrama tijeka u praksi kliknite OVDJE.


Dodaj komentar

Ocijenite sadržaj stranice:

Broj posjeta

5
Online

Nedjelja, 28 Svibanj 2023 06:30
Powered by CoalaWeb

Slanje materijala

 

Pozivaju se svi nastavnici općeobrazovnih i strukovnih predmeta u osnovnim i srednjim školama da se uključe u rad portala te nam pošalju svoje materijale za e-učenje, koje ćemo potom objaviti na našim stranicama.

 

Materijale šaljite na e-mail sdresu: eskola.ict4scf@gmail.com